Obkladové materiály

Dekorativní krbové materiály

Vzhled, životnost a snadná údržba – základem je kvalitní materiál !
Nejzatěžovanější částí krbu je špaleta kolem krbové vložky, především pak parapet. Nejen žár, ale také prach, popel a čistič skla zatěžuje a znečišťuje tyto plochy.

Používám nejčastěji ke krytí špalety žulové pásy různých barev a struktur. Žula je odolná, velmi pevná a nenasákavá. Ve spolupráci s kamenickou firmou dodávám žulové komponenty v lesklém nebo v otryskávaném povrchu. U moderních krbů je variantou plechová ocelová nebo nerezová špaleta, zpravidla řešená jako příslušenství ke krbové vložce.

Obklady krbů

Pro povrchové obklady krbů s cíleným estetickým efektem bez chemické zátěže používám přírodní loupané nebo leštěné mramory, vápence, pískovce a břidlici a jiné obkladové materiály. Alternativou jsou cihličkové obklady např. Klinker, umělé konglomerované kameny např. Stegu, Magicrette, ocelové pláště, cementové omítky a další.

Obestavby krbů

Stylové a rustikální obestavby krbů jsou většinou vyrobeny z masivních kvádrů hořického pískovce. Upraveny jsou dle požadavku zákazníka štípáním nebo broušením. K těmto krbům dodávám překlady a parapety z ostře pálených cihliček nebo z masivní žuly. Ve spolupráci s truhlářskou firmou dodávám dřevěné, tepelně stabilizované krbové římsy. Profil římsy, druh dřeva, barevný odstín a povrchová úprava je vždy předmětem včasné domluvy se zákazníkem. Ve standardní nabídce je dub, buk, ořech, olše, třešeň a exotické zebrano, indická jabloň a oliva.

Doplňky interiéru

Pro zachování shodného designu a zpracování zajistím případné další kamenné, kovové nebo dřevěné prvky vybavení interiéru jako jsou parapety, kuchyňské a barové desky a jiné.

obklad

4326

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>